فیلم جوانی Youth، به کارگردانی پائولو سورنتینو Paolo Sorrentino محصول سال ۲۰۱۵ ایتالیا است.

روایت در این فیلم آنچنان اهمیتی ندارد، اما اگر کلیتش را می خواهید بدانید درباره ی یک رهبر ارکستر بازنشسته است که تعطیلاتش را در یک هتل می گذراند. در این هتل، دخترش، دوست نویسنده اش، مارادونا و… نیز حضور دارند. اتفاقاتی که در فیلم می افتد، نه چشمگیر است و نه پرهیجان، اما همه در جهتی ست که مخاطب، روزگار جوانی و روزگار پیری را زیرپوستی درک می کند. 

تصاویر فیلم جوانی بی نظیر است. سورنتینو از قابلیت های بصری طبیعت سوییس و فضای هتل استفاده می کند و زیبایی را -نه به شکل سانتی مانتال- بلکه بسیار شاعرانه و خوش رنگ برای مخاطب به تصویر می کشد.

فیلم جوانی جایزه ی بهترین فیلم آکادمی اروپا در سال ۲۰۱۵ را گرفته است. بازیگرانی مثل مایکا کین (نقش اول فیلم) و جین فوندا (که نقشی بسیار جزیی در فیلم داشت) نیز در این فیلم بسیار خوب ظاهر شده اند.

دیدن این فیلم را به شما پیشنهاد می کنم.

اگر از آن خوره‌های ادبیات هستید و دارید فکر می کنید اسم جین فوندا را غیر از فیلم هایش کجا شنیده اید، باید داستان «پروژه ی برق رسانی روستایی» در کتاب «انتقام چمن» اثر «ریچارد براتیگان» را بهتان یادآوری کنم. 🙂

مایکل کین هم که آنقدر فیلم بازی کرده است که دیگر اصلا نمی شود در یک پی نوشت به آن پرداخت. یکی از فیلم های کمتر دیده شده اش را که من بسیار دوست دارم، فیلم «کارآگاه» به کارگردانی «کنت برانا» است. همچنین فیلم «پرستیژ» و «اینسپشن» را نباید از دست بدهید.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *