کار کار انگلیسی هاست

۷ تیر ۱۳۹۵

انگار به من حقوق می دهند که اینقدر جدی و با انگیزه می نشینم و دروغ های تبلیغات شبکه های ماهواره ای را برای خودم فاش می کنم.
مخصوصا تبلیغات مربوط به لاغری که روی اعصابم است.
می گوید ”دیگر نیازی به انجام ورزش های سنگین و جستجو برای داروهای لاغری نیست، فقط کافی ست این شلوارک را بپوشید!!!”
چرا به مردم می گوید ورزش نکنند؟ همه ی متخصصان تغذیه می گویند موثرترین راه برای لاغری ورزش مداوم و در کنار آن استفاده از رژیم غذایی مناسب است.
می گوید ”آیا می دانید چرا تمام بازیگران و مدل ها این شکلی به نظر می رسند؟ (و تصویر شکم برهنه ی زنی را نشان می دهد که سایز متناسبی دارد و زیباست)
من همان لحظه می پرسم ”به نظر می رسد؟!”
خب نامرد تو داری بدن واقعی اش را نشان می دهی و بعد ادعا می کنی اینطوری به نظر می رسد؟! باید بگویی واقعا بدنش این شکلی است
حتما ورزش می کند، قطعا مواظب نوع تغذیه و درکل لایف استایلش هست
بعد هم تبلیغ گن لاغری می کند با سیستم دابل کمپرس!!
هر کسی هم نداند فکر می کند این دابل کمپرس چه متد مدرنی است! نه عزیز من همان فشار دادن لایه های چربی است، حالا شکم بندش دو لایه است و دو بار فشار وارد می کند
می گوید ” با این گن یا شکم بند یا شلوارک لاغری یا نمی دانم چی بلافاصله پس از زایمان شکم خود را پنهان کنید”
آخر چرا مردم را تشویق می کنی که صورت مساله را پاک کنند؟!
نخیر بعد از زایمان دقیقا از وقتی که زن توانایی داشت (تقریبا بعد از سه هفته) باید شروع کند به ورزش و سعی کند وزنی که در طول بارداری کسب کرده را کم کند.
یا مثلا برای تبلیغ ژل لاغری مقداری از آن را روی کره می مالد و می گوید ”ببینید کره را آب کرد!! و بعد روی شکم زنان می مالد و می گوید ببینید در اثر آن چقدر چربی آب شد (و چربی ها را هم توی ظرفی مجزا نشان می دهد)”
ممکن است حرفش دروغ هم نباشد و واقعا با مالیدن آن ژل، چربی های سطح پوست آب شود اما این هیچ ربطی به چربی لایه های زیر پوست ندارد و عملکردش دقیقا مشابه صابون است که بعد از استفاده از آن پوست خشک می شود و چربی خود را از دست می دهد.
یا می گوید ”این قرص لاغری را که بخورید چربی های شکم و باسن شما آب می شود اما صورتتان لاغر نمی شود”
آخر عزیز دلم مگر قرص سنسور دارد که بداند به کدام قسمت بدن برود و کدام چربی را بسوزاند؟!
خلاصه من هی تبلیغ نگاه می کنم و هی حرص می خورم و هی لاغر می شوم (متد لاغری جدید: نیازی به ورزش و رژیم غذایی نیست، حرص بخورید لاغر شوید)
شاید الان بگویید خب چرا می نشینی پای تبلیغات؟ من می نشینم پای فیلم های سینمایی که از این شبکه و آن شبکه پخش می شود و متاسفانه گاهی ناگزیرم از دیدن و گوش دادن به تبلیغات طولانی و تکراری وسط فیلم.
گاهی حس می کنم شبیه آن بابابزرگی شده ام که مدام گوشش بغل رادیو به موج کانال بی بی سی بود و همه ی عمرش می گفت کار کار انگلیسی هاست!


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *